Szkolenia

Jesienne Attersee

Napisał  poniedziałek, 14 październik 2013 14:26

Po raz kolejny powitaliśmy jesień nad urokliwym, alpejskim jeziorem Attersee w Austrii. Dotarliśmy do miejsc noclegowych wczesnym rankiem i mieliśmy cały dzień na spacery i zwiedzanie. Bardziej ambitni wchodzili do wody tego samego dnia w ulubionym miejscu.

Jezioro Attersee jest bardzo rozległe i ma wiele miejsc nurkowych. Poczynając od bardziej rekreacyjnych, gdzie można natknąć się na powalone lub stojące drzewa, po bardziej techniczne- gdzie piękne ściany i nawisy skalne pozwalają na swobodne opadanie do ponad 100 metrów. Przy każdym nurkowisku jest parking i tablica informacyjna z mapką.

Grupa bananadivers w tym roku połączyła nurkowanie ze zwiedzaniem. Dlatego, po każdym nurkowaniu w Attersee jechaliśmy nad inne okoliczne wodne akweny. Dzięki temu udało nam się zanurkować w pięknie położonym jeziorze Langbathsee, które otoczone górami dawało niebotycznie misterny i piękny efekt sprawiając, że nurkowanie okazało się prawdziwą przyjemnością. Wprawdzie płytkie i ciemne jeziorko górskie, ale widoczność powalająca.

Kolejnym miejscem, które z ciekawością opłynęliśmy była rzeka Traun. Skorzystaliśmy z bazy nurkowej Atlantis w miejscowości Vocklabruck (korzystanie z miejsca nurkowego plus przewóz sprzętu na miejsce-15 euro/osoby). Tu niestety nie trafiliśmy z widocznością (około 2 metry, chociaż właściciel bazy zapewniał, że widoczność dochodzi tu do 10 metrów), ale pogoń za ogromnymi szczupakami i obserwowanie raków, sprawiła nam ogromną frajdę.

Jezioro Mondsee, położone kilkadziesiąt metrów wyżej nad Attersee, również nas zaciekawiło. Korzystając z ostatnich godzin naszego wyjazdu, postanowiliśmy zobaczyć coś innego niż Ofen. Za tunelem zatrzymaliśmy się na parkingu i zapłaciliśmy pani (typu pani Słowikowa na jedynce) po 2,5 euro. Uzbrojeni w latarki wiedzieliśmy, że zastaniemy tam ścianki jak również stare samochody i motory z II wojny światowej.

I tym pięknym akcentem pożegnaliśmy się z Austrią, mając nadzieję, że wrócimy tu jeszcze nie jeden raz. Bo oprócz nurkowania w Attersee i robieniu głębokości, zobaczyliśmy inne miejsca nurkowe, a także pozwiedzaliśmy okolicę. Przeszliśmy się nad wodospady i wjechaliśmy kolejką na 1700 metrów, gdzie widoki zapierały dech w piersiach.

W drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się we Wrocławiu. A stamtąd dzieliło nas tylko 1,5 godziny jazdy do niemieckiego kamieniołomu, tuż za Gorlitz. Baza nurkowa życzy sobie 7 euro od osoby za nurkowanie. Sprzęt rozkładaliśmy przy samochodach i schodami w dół (około 50 metrów) zeszliśmy na platformę, z której było widać poręczówki nawet do 9 metrów. Widoczność w wodzie była bardzo dobra do 10 metra. Od 10 do 20 niestety nie było tak pięknie, ale poniżej 20 metra poprawiało się. Maksymalna głębokość w tym akwenie to 56 metrów, kamieniołom ciekawy i warty zanurkowania. Dlatego w przyszłym roku z pewnością tam wrócimy.

I tak minął ponad tydzień w zespole bananadivers i crazydivers na zwiedzaniu i nurkowaniu. Ale najbardziej crazy okazał się wieczór na wrocławskim rynku, który również gorąco polecamy.

Czytany 4479 razy Ostatnio zmieniany środa, 06 listopad 2013 08:07
Administrator Banana Divers

Oferujemy Wam szkolenie na wszystkich poziomach rekreacyjnych i technicznych oraz świetną zabawę. Obiecujemy, że pierwsze zejście pod wodę będzie zaledwie początkiem wielkiej przygody z nurkowaniem, w której będziemy Wam towarzyszyć.

Artykuły powiązane

 • Egipt Hamata 22-29 Listopad 2014

  Wadi Lahmy ****
  Kierunek: Egipt, Marsa Alam
  Miejsce wylotu: Warszawa
  Wyżywienie: SOFT ALL
  Termin wyjazdu: 22.11.14 - 29.11.14, 7 dni
  Cena za os. dorosłą: 2199 PLN

 • Indonezja / Sulawesi ?LAST MINUTE

  INDONEZJA / SULAWESI ? rejon Lembeh i Bunaken,
  TERMIN: 21/11 ? 2/12
  CENA: 3400 pln + 1355 USD,
  WYŻYWIENIE: FB

 • Płyniemy na Wyspy Bracie ? Bracie

  Tym razem zapraszamy Was do spędzenia wspólnego tygodnia na znanej Wam safari boat TIRAMISU, a w zasadzie pod nią , w podwodnej części Wysp Bracich
  Brothers Islands jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Wyspy - Big Brother i Little Brother - dwie małe, wydzielone wyspy wystające samotnie z wody w środku morza na około 60 km od wybrzeża.

 • 2013 BALI + SULAWESI

  BALI + SULAWESI 28 Listopad - 15 Grudnia 2013
  Dla osób, które nie chcą zwiedzać Papui przygotowana jest druga wersja jesiennego wyjazdu.
  OPCJA NURKOWANIE + ZWIEDZANIE SULAWESI + PAPUA

 • Południowe Parki Narodowe

  EGIPT ? SAFARI NURKOWE
  TERMIN: 13 ? 20 kwietnia 2013 roku
  Proponowana Trasa : Rafa Daedalus - jest najbardziej wysuniętą w morze rafą egipską. Oddalona jest o 52 mile morskie od Marsa Alam.

Więcej w tej kategorii: Nurkowanie w Attersee »

Banana Divers

Wydarzenia

Baltictech 2015

Baltictech 2015

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Konferencji Nurkowej Baltictech, która odbędzie się w tym ro...

Informacje

Basen w każdy czwartek 19.30

Basen w każdy czwartek 19.30

Jak co roku zajęcia basenowe będą realizowane w każdy czwartek o godzinie 19.30Pierwsze spotkanie od...

Szkolimy

IDF
 
logo_kdp_cmas
 
logoPSAI
 
padi_logo
 
dan02
 

Bezpieczna Hańcza

 

Partnerzy

Partnerzy

SantiSafe WatherAmmoniteXdeep
JoomShaper