Szkolenia

Egipt styczeń 2014

Napisał  środa, 05 luty 2014 12:31

Egipt styczeń 2014 CoolBananowy wyjazd
Tradycyjnie jak co roku, po mile spędzonym, dłuuugim Sylwestrze, wyjechaliśmy na początku stycznia z Bananową grupą do Dahab. Dołączyła do nas przesympatyczna ekipa z Cool Dive oraz (w ostatniej chwili) ?pomarańczka"- czyli Wiesiu ze swoim suchym skafandrem.

Korzystaliśmy z bazy Planet Divers i nocowaliśmy w hotelu Planet Oasis. Niektórym udało się dostać nowe pokoje nad basenem, które już zarezerwowaliśmy na przyszły rok.

Naszą CoolBananową drużynę podzieliliśmy na kilka zespołów. Najmocniejszą grupę stanowili Side Mountowcy, następnie techniczni i rekreacyjni. Okazało się, że Side Mount sprawdził się po raz kolejny na egipskim wyjeździe.

System konfiguracji bocznej staje się popularną metodą nurkowania, a to ze względu na wygodny sposób zakładania, szybkie montowanie oraz brak potrzeby dźwigania ciężkich butli na plecach. Uprząż, worek wypornościowy i przemyślany system balastowy świetnie nadaje się do nurkowania w ciepłych wodach. Nurkowaliśmy naprzemiennie na Canyonie i na Blue Hole, a koledzy i koleżanki sidemountowcy, klarowali swój sprzęt na powierzchni i wkładali pojedynczo butle do wody, oszczędzając swój kręgosłup. Natomiast w wodzie wyglądali majestatycznie i mogli wykonywać nurkowania dostosowane do swoich potrzeb i uprawnień, ponieważ 2 butle pod pachami swobodnie starczały na dwa nurkowania.

Grupa technicznych wykonała prawidłowe nurkowania trimixowe, wcześniej planując głębokość i ustalając run-timy, a rekreacyjni zadowoleni byli z dive masterów, którzy oprowadzili ich po canyonie, blue hole i light house.

Wieczory spędzaliśmy w sympatycznej knajpce na dahabskim deptaku- we Friendsach, gdzie umilaliśmy sobie wieczory grami integracyjnymi, np.Kalambury- do tej pory nie rozstrzygnęliśmy kto wygrał: Cool Dive czy Banana Divers? Dlatego CoolBananowy wyjazd trzeba powtórzyć w przyszłym roku ?

Czytany 4463 razy
Banana Divers

Oferujemy Wam szkolenie na wszystkich poziomach rekreacyjnych i technicznych oraz świetną zabawę. Obiecujemy, że pierwsze zejście pod wodę będzie zaledwie początkiem wielkiej przygody z nurkowaniem, w której będziemy Wam towarzyszyć.

Artykuły powiązane

 • Safaga Rodzinnie Lipiec 2015

  W wakacje baza nurkowa Banana Divers oferuje rodzinny wyjazd do spokojnej Safagi. Wyjazd połączony będzie z nurkowaniem, a dla dzieci nienurkujących przewidujemy wodne atrakcje.

 • Wyjazd nurkowy nad Morze Białe!

  Wyjazd nurkowy nad Morze Białe!
  Czy chcecie zanurkować pod lodem, ale tym razem w innym miejscu niż Hańcza? Może tym razem wybierzemy się na podlodowe...do Rosji Północnej?

 • Nurkowy wyjazd do Egiptu 23 I- 30 I 2015

  Safaga to małe lecz urokliwe miasto w Egipcie znajdujące się na wybrzeżu Morza Czerwonego, około 50 km na południe od Hurghady. To małe portowe miasto posiada kilka kurortów i hoteli. W tym Imperial Shams Abu Soma Resort, w którym będziemy tym razem zakwaterowani.

 • Egipt Hamata 22-29 Listopad 2014

  Wadi Lahmy ****
  Kierunek: Egipt, Marsa Alam
  Miejsce wylotu: Warszawa
  Wyżywienie: SOFT ALL
  Termin wyjazdu: 22.11.14 - 29.11.14, 7 dni
  Cena za os. dorosłą: 2199 PLN

 • Safaga Egipt w Kwietniu 2014

  Baza Banana Divers organizuje wyjazd do uroczej Safagi w Egipcie. Rafy koralowe kuszą nas swymi kolorowymi rybkami. W Safadze można natknąć się na delfiny- zarówno pod jak i nad wodą, które potrafią popisywać się przed statkiem. Ale nie tylko ryby i rafy zachęcają do wyjazdu. Jeśli marzycie o aktywnym wypoczynku nurkując i zwiedzając południowe rafy Morza Czerwonego, jeśli lubicie dobrą zabawę w doborowym towarzystwie i klimat Egiptu- serdecznie zapraszamy na wyjazd z Bananami ;)

Więcej w tej kategorii: « dalamcja Kalatówki 2014 »

Banana Divers

Wydarzenia

Baltictech 2015

Baltictech 2015

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Konferencji Nurkowej Baltictech, która odbędzie się w tym ro...

Informacje

Basen w każdy czwartek 19.30

Basen w każdy czwartek 19.30

Jak co roku zajęcia basenowe będą realizowane w każdy czwartek o godzinie 19.30Pierwsze spotkanie od...

Szkolimy

IDF
 
logo_kdp_cmas
 
logoPSAI
 
padi_logo
 
dan02
 

Bezpieczna Hańcza

 

Partnerzy

Partnerzy

SantiSafe WatherAmmoniteXdeep
JoomShaper