Szkolenia

Południowe Parki Narodowe

Napisał  piątek, 04 styczeń 2013 11:23

EGIPT ? SAFARI NURKOWE
TERMIN: 13 ? 20 kwietnia 2013 roku
Proponowana Trasa : Rafa Daedalus - jest najbardziej wysuniętą w morze rafą egipską. Oddalona jest o 52 mile morskie od Marsa Alam.

Jest to mała samotna rafa leząca w połowie drogi do Arabii Saudyjskiej. Wyspa Daedalus jest długa na 450 m i na 100m szeroka. Na wyspie znajduje się latarnia morska. Podróż z Marsa Alam łodzią zajmuje ok. 6 godzin, ale jest warta, ponieważ podwodne doznania są niesamowite. Spotkać tam możemy rekina młota, manty, orleny i wiele dużych pelagicznych ryb. Rafa jest potężna. Jej ściany opadają pionowo do głębokości 30-50 m a potem już osiągają 500 metrów. Na rafie spotkamy wiele dorodnych Typowym jednak zjawiskiem dla Daedalus są nieskazitelne, dziewicze formacje twardego korala.
Zabargad
Wyspa położona jest niedaleko sudańskiej granicy. Zbliżając się do wyspy zobaczymy skały, którym słońce nadaje czerwony odcień zmieniając barwę wraz ze zmianą natężenia światła. Wyspa ma kształt trójkąta. Z powodu swej górzystości wygląda na niedostępne miejsce. Łodzie z reguły cumują na południowym brzegu. Podczas nurkowania na głębokości do 5 metrów spotykamy wspaniałe formacje miękkich korali. Schodząc głębiej na piaszczystym podłożu zobaczyć można wielkie kule twardych korali, wokół których kłębi się ogromna ilość ryb wliczając w to mureny, płaszczki, ryby krokodyle i wiele innych gatunków. Na głębokości 20 metrów możemy również zanurkować na wraku spoczywającym na stromo opadającej ścianie od wschodu. Na zachodniej zaś stronie znajduje się najlepsze miejsce do spotkania się oko w oko z rekinem młotem, rekinem szarym jak również z anemonami na płytkiej części tej rafy.
Bezludna Rocky Island
Bezludna wyspa Rocky Island leży 3 mile na południe od Zabargad. Rocky jest legendarnym miejscem dla płetwonurków, w którym można spełnić swe najskrytsze marzenia związane ze światem podwodnym. W tym miejscu rafa schodzi na wielkie głębokości. Wokół niej żyją niezliczone ilości ryb i mnóstwo gatunków roślin. Ze względu na wielkość populacji zasiedlających to miejsce toczy się między nimi ciągła walko o miejsce na rafie, któremu mamy sposobność się przyglądać. Wielkie ryby pelagiczne (rekiny, manty) lubią odwiedzać to miejsce dając nam sposobność ich częstego oglądania. Nawet małe walenie i stada delfinów są tam widziane dość regularnie.
Północna strona wyspy
Od północy wieją dość silne wiatry. Często zdarza się, że osiągniecie północnego przylądka za pomocą zodiaka jest niemożliwe z powodu olbrzymich fal. Jeżeli jednak uda nam się osiągnąć to miejsce możemy się spodziewać naprawdę miłego nurkowania. Często płyniemy tam w silnym prądzie a fale odczuwamy nawet na głębokości 25 metrów. Jednak dzięki silnemu natlenieniu wody i nanoszonemu poprzez prąd pokarmowi znajdziemy tam przepiękne formacje korali jak i bardzo  urozmaicone gatunki ryb. Południowa strona wyspy. Ta cześć jest dość łatwa do nurkowania. Możemy znaleźć tam wiele gatunków korali i ryb. Znajdują się tam również groty i jaskinie dające schronienie dla ryb.
Wschodnia część wyspy.
To miejsce gdzie zawsze występuje silny prąd. Nurkowanie w tej części wyspy daje nam możliwość zobaczenia całego przekroju gatunków ryb. Od małych ryb rafowych poprzez stada tuńczyków a kończąc na rekinach. Są to zawsze bardzo widowiskowe nurkowania. Ponton zabiera nas na południowo wschodni przylądek a stamtąd prąd niesie płetwonurków na wschodni kraniec wyspy. Na głębokości 25 metrów znajduje się plateau, nad którym wielkie ryby walczą z opływającym to miejsce prądem. Dryfując nad tą półką skalną oglądamy miejsce, które nazywamy teatrem rekinów. Znajdziemy tam naprawdę wiele gatunków tych drapieżników.
Wymagania
stopień OWD/CMAS P1 staż 30 nurkowań lub wyższy.
Ramowy plan safari

 • Dzień 1- Przylot z Polski. Transfer na łódź do Safagi
 • Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive, rejs na Wyspy
 • Dzień 3 - 5? Dedalus, Zabargad, Rocky Island, Panorama Reef, Salem Expres
 • Dzień 7 - Abu Galawa Big, Abu Galawa Small
 • Dzień 8 - transfer na lotnisko, wylot do Polski

Trasa safari jest uzależniona od warunków pogodowych i kwalifikacji uczestników. Powyższy
plan ma charakter orientacyjny.
CENA SAFARI
650 Euro + 90 Euro(opłata za park narodowy) + 1550 pln ? (przelot)
Cena safari obejmuje :

 •  transfer lotnisko ? łódź ? lotnisko
 •  7 noclegów
 •  trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski. W pierwszym dniu posiłki zaczynają się kolacją a w ostatnim dniu kończą się śniadaniem.
 •  polski przewodnik
 •  butle (oraz ich napełnianie), balast (bez taśm lub kieszeni balastowych)
 •  napoje: kawa, herbata, napoje gazowane
 •  2-3 nurkowania pierwszego dnia, 3-4 nurkowania w dniach 2-5, 2 nurkowania 6 dnia,
 • przelot na trasie WAW-HRG/Marsa-WAW

Cena nie obejmuje :

 • wizy egipskiej ? 15 USD
 • napiwku dla załogi ? 25 EUR
 • dodatkowych posiłków poza łodzią
 • pozostałego sprzętu nurkowego
 • opłatę Reef Protection Fee -15 EUR
 • ewentualnego noclegu w ostatnią noc w Hotelu (zależy od terminu lotu powrotnego) - 20 euro

Warunki płatności :

 • wpłata I - 1550 PLN/osoby do 30 stycznia
 • wpłata II - 350 EUR/osoby do 28 lutego
 • wpłata III - pozostała kwota do 31 marca

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ ŁODZI, KTÓRA BĘDZIE NASZĄ BAZĄ
Opis Łodzi
http://www.dive-top.com/safari.html
JEŚLI MASZ PYTANIA -ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Jarosław Bekier
tel. 502 76 47 47

Czytany 3274 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 listopad 2013 18:24
Administrator Banana Divers

Oferujemy Wam szkolenie na wszystkich poziomach rekreacyjnych i technicznych oraz świetną zabawę. Obiecujemy, że pierwsze zejście pod wodę będzie zaledwie początkiem wielkiej przygody z nurkowaniem, w której będziemy Wam towarzyszyć.

Artykuły powiązane

 • Safaga Rodzinnie Lipiec 2015

  W wakacje baza nurkowa Banana Divers oferuje rodzinny wyjazd do spokojnej Safagi. Wyjazd połączony będzie z nurkowaniem, a dla dzieci nienurkujących przewidujemy wodne atrakcje.

 • Nurkowy wyjazd do Egiptu 23 I- 30 I 2015

  Safaga to małe lecz urokliwe miasto w Egipcie znajdujące się na wybrzeżu Morza Czerwonego, około 50 km na południe od Hurghady. To małe portowe miasto posiada kilka kurortów i hoteli. W tym Imperial Shams Abu Soma Resort, w którym będziemy tym razem zakwaterowani.

 • Egipt Hamata 22-29 Listopad 2014

  Wadi Lahmy ****
  Kierunek: Egipt, Marsa Alam
  Miejsce wylotu: Warszawa
  Wyżywienie: SOFT ALL
  Termin wyjazdu: 22.11.14 - 29.11.14, 7 dni
  Cena za os. dorosłą: 2199 PLN

 • Safaga Egipt w Kwietniu 2014

  Baza Banana Divers organizuje wyjazd do uroczej Safagi w Egipcie. Rafy koralowe kuszą nas swymi kolorowymi rybkami. W Safadze można natknąć się na delfiny- zarówno pod jak i nad wodą, które potrafią popisywać się przed statkiem. Ale nie tylko ryby i rafy zachęcają do wyjazdu. Jeśli marzycie o aktywnym wypoczynku nurkując i zwiedzając południowe rafy Morza Czerwonego, jeśli lubicie dobrą zabawę w doborowym towarzystwie i klimat Egiptu- serdecznie zapraszamy na wyjazd z Bananami ;)

 • Egipt styczeń 2014

  Egipt styczeń 2014 CoolBananowy wyjazd
  Tradycyjnie jak co roku, po mile spędzonym, dłuuugim Sylwestrze, wyjechaliśmy na początku stycznia z Bananową grupą do Dahab. Dołączyła do nas przesympatyczna ekipa z Cool Dive oraz (w ostatniej chwili) ?pomarańczka"- czyli Wiesiu ze swoim suchym skafandrem.

Banana Divers

Wydarzenia

Baltictech 2015

Baltictech 2015

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Konferencji Nurkowej Baltictech, która odbędzie się w tym ro...

Informacje

Basen w każdy czwartek 19.30

Basen w każdy czwartek 19.30

Jak co roku zajęcia basenowe będą realizowane w każdy czwartek o godzinie 19.30Pierwsze spotkanie od...

Szkolimy

IDF
 
logo_kdp_cmas
 
logoPSAI
 
padi_logo
 
dan02
 

Bezpieczna Hańcza

 

Partnerzy

Partnerzy

SantiSafe WatherAmmoniteXdeep
JoomShaper